От 14 април до 8 май 2026 г. в нашето училище се проведоха вдъхновяващи и нестандартни учебни часове в рамките на инициативата „Часът на Devin“. Целта на кампанията бе да запознае учениците с ключовата роля на водата в ежедневието ни – като незаменима част от храната, като жизненоважен елемент за човешкото тяло и като фактор за изграждане на здравословни навици чрез редовна хидратация.
Инициативата се реализира с подкрепата Девин ЕАД, които си поставят за мисия да насърчават у децата осъзнато отношение към опазването на ресурсите, рециклирането и здравословния начин на живот. В рамките на часовете учениците гледаха образователно видео. С много ентусиазъм децата научиха любопитни факти за значението на водата, как да проверяват нейното качество и защо редовният прием е толкова важен за здравето.
Уроците приключиха с подарък бутилка свежа изворна вода, а за класовете – сертификати за участие. Инициативата неусетно се превърна в събитие, което не само обогати знанията на учениците, но и ги вдъхнови да бъдат по-отговорни към природата и собственото си здраве.
Даниел Пандурски – координатор за Програма „Екоучилища“